Vinařství

Král vín

Výborným konceptem je soutěž Král vín České republiky. Vína hodnotí špičkoví odborníci a vyhlášení je při Reprezentativním Královském koštu. Následují Královské košty a Turné Krále vín po celé České republice.


Jakub Adámek Jakub Adámek, 12. 9. 2018
Na začátku byla kniha

Vše začalo myšlenkou připravit encyklopedii českých a moravských vín. V roce 2006 vyšel první výtisk a vinaři v něm dostali rovnocenný prostor ke své prezentaci. Součástí bylo i posouzení jejich vín, které se hodnotily 100 bodovým systémem. Bodování a udělování korunek měla na starost komise složená z odborníků.

Skvělý projekt

V roce 2008 se stal Král vín největší vinařskou soutěží v České republice. Přibylo i množství veřejných prezentací a celý projekt získával na velikosti. V roce 2009 se projekt přejmenoval na Král vín České republiky a celkově se sjednotil marketing akce. I nadále zůstala myšlenka mapovat české a moravské vinaře a nabízet srovnání jejich vín.

Slavnostnímu vyhodnocení vín se věnuje Reprezentativní Královský košt, následovaný dalšími Královskými košty po celé republice. Můžete také využít jedné z třiceti řízených degustací Turné Krále vín, které vede osobně Branko Černý (autor projektu) a ochutnat 15 nejlépe hodnocených vín soutěže.

Hodnocení vín

Všechna vína jsou hodnocena anonymně, jsou správně natemperována a otevřena několik minut předem. Vína hodnotí profesionálové z řad enologů a vinařských odborníků pomocí speciálního programu. Ten následně z výsledků vykreslí profily vín.

Letošní zlatí

Každým rokem se urodí spousta zlatých medailí a my vám tentokrát nabízíme tento výběr:

 

Rulandské šedé - F. Line 2017, pozdní sběr, Vinařství Mikrosvín

Ryzlink rýnský 2016, pozdní sběr, Vinařství Tanzberg

Frankovka 2015, výběr z hroznů, Vinařství VajbarFrankovka 2015, výběr z hroznů, Vinařství Vajbar

Modrý Portugal 2015, výběr z hroznů, Vinný důmModrý Portugal 2015, výběr z hroznů, Vinný dům

 

 


Napsal:

Jakub Adámek, 12. 9. 2018

Jakub se stará se především o to, abyste měli dobré víno ve sklenici. Jezdí na degustace, ochutnává, jedná s vinaři a vybírá, která vína vám nabídneme. Vínem se profesně zabývá od roku 2001, kdy s otcem otevřeli vinotéku v Brně. Pořádá řízené degustace, výstavy vín a věnuje se osobním konzultacím, školení a doporučováním vín.


zpět na výpis článků 

Máte zájem o zaslání newsletteru?

Chcete být infomováni akcích a novinkách? Abychom Vám mohli newsletter zasílat, potřebujeme váš souhlas se zpracováním osobních údajů (zde pouze e-mailová adresa). Souhlas udělíte vložením e-mailu a kliknutím na tlačítko. Všechny detaily i vaše práva zde.

Sledujte nás:

S láskou k vínu provozuje

Krobelus s.r.o.
Masarykova 118, 664 42 Modřice
IČ: 262 66 245

 Zobrazit na mapě

Obchodní podmínky • Reklamační řád • Osobní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2017 - design 321design
360° produktová fotografie MOD4.cz
E-shop Reperio

 

NAHORU