Vinařství

Svatokateřinské vlaštovky

Jsou to první moravská vína, která se objevují na našem trhu z nového ročníku. Jaký rok to pro vinaře byl a jaká vína z něj jsou? Přečtěte si celý článek, co na tento ročník říkají sami vinaři.


Jakub Adámek Jakub Adámek, 25. 10. 2018
Na vinicích

byl letošní rok, stejně jako ten loňský, poněkud suchý. Našetěstí ale před sklizní zapršelo a hrozny dostaly před dozrátím potřebnou vodu. Při sklizni pak byly hrozny dobře vyzrálé a zdravé. Jen deficit střídání denních a nočních teplot nedopřál vínům výraznější vůně. Vůni totiž ovlivňují aromatické látky, které se v hroznech hojněni tvoří při výraznějším střídání teplot. Výtěžnost letos byla ve směs dobrá až vynikající.

První vína

přicházejí na trh právě nyní. Prodeje vín ročníku 2018 každoročně startují mladými a Svatokateřinskými víny a v těsném závěsu se 11.11. přidávají i vína Svatomartinská. Ostatní vína se na trh dostávají až s následnou ročníkovou obměnou vín, na kterou si budeme muset ještě počkat. A jak bude ročník 2018 chutnat odborné veřejnosti a kolik bodů vína dostanou? To se ukáže až začátkem příštího roku na první výstavě mladých vín Vinum Juvenale 2018, kterou pořádá pan Karbula.

 

Naši nabídku vín z ročníku 2018 najdete zde.

 

 Víno, které už můžete mít ...naše novinka, náš tip.

22840

 

Víno Svaté Kateřiny Rulandské modré rosé 2018, moravské zemské, Víno Rakvice

Celkový dojem: Svěží mladé víno s lososovou barvou.

Vůně: Lesní ovoce, jahody.

Chuť: Příjemná, sveží, mladá.

Ochutnali jsme: V říjnu 2018.

 

Kateřina 2018

 

 


Napsal:

Jakub Adámek, 25. 10. 2018

Jakub se stará se především o to, abyste měli dobré víno ve sklenici. Jezdí na degustace, ochutnává, jedná s vinaři a vybírá, která vína vám nabídneme. Vínem se profesně zabývá od roku 2001, kdy s otcem otevřeli vinotéku v Brně. Pořádá řízené degustace, výstavy vín a věnuje se osobním konzultacím, školení a doporučováním vín.


zpět na výpis článků 

Máte zájem o zaslání newsletteru?

Chcete být infomováni akcích a novinkách? Abychom Vám mohli newsletter zasílat, potřebujeme váš souhlas se zpracováním osobních údajů (zde pouze e-mailová adresa). Souhlas udělíte vložením e-mailu a kliknutím na tlačítko. Všechny detaily i vaše práva zde.

Sledujte nás:

S láskou k vínu provozuje

Krobelus s.r.o.
Masarykova 118, 664 42 Modřice
IČ: 262 66 245

 Zobrazit na mapě

Obchodní podmínky • Reklamační řád • Osobní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2017 - design 321design
360° produktová fotografie MOD4.cz
E-shop Reperio

 

NAHORU