Vinařství

Volařík představil nový ročník v nových prostorách

19. 4. 2018 jsme byli pozváni na prohlídku nových prostor spojenou s ochutnávkou nového ročníku, který se právě připravuje na trh. Spousta vín ještě není v prodeji, ale první vlaštovky už vylétly...


Jakub Adámek Jakub Adámek, 24. 4. 2018
 

Ročník 2017 v novém

VV vstup p

Každým rokem se účastníme ochutnávky vín, kde se představí vína z nového ročníku. Ne všechna jsou hotová a většinou se na trh dostávají postupně. Portfolio odrůd se zpravidla moc nemění, zato charaktery vín ano. Minulý rok navíc vinařství postavilo nové prostory a tak jsme byli zvědaví nejen na nová vína, ale i na nové reprezentační prostory.

IMG 20180419 114211

Důstojný stánek

Ačkoliv byla hospoda U Konšelů v Mikulově, kde původně vinařství sídlilo, krásné a známé místo a každý věděl, kde má Volaříky hledat, nové místo má hned několik výhod. Je krásně vidět po příjezdu do Mikulova ze směru od Brna po levé straně. Stojí za silnicí na úpatí vinice Za Turoldem a když stojíte na terase degustačního sálu v prvním paře, vidíte panorama od pohoří Pavlovských vrchů přes vinice, Mikulovský zámek až do Rakouska. Se skleničkou skvělého vína, úžasný zážitek.

Zázemí vinařství odpovídá nejnovějším trendům, čisté a moderní prostředí osázené nerezovými tanky a novými dřevěnými sudy. Současně jsme se ale nemohli zbavit pocitu, že už nyní jsou výrobní kapacity pro vinařství malé...

Každý ročník jiný

Během ochutnávky nás překvapil nebývale velký počet sladších vín. Vždyť Volaříci se dlouhodobě snaží profilovat suchými minerálními víny. Jenže jak jsme záhy zjistili, počasí letos technologům připravilo bonbónek v podobě teplého léta s přeháňkami.

Ing. Eliška Becková, která vloni převzala otěže po Filipu Mlýnkovi, který se pyšní titulem Enolog roku 2014, tak dostala do vínku vyzrálé hrozny napadené ušlechtilou plísní, což vedlo k rychlému zvyšování cukernatosti.

Co si vzpomínám, každoročně jsou vína od Volaříků díky počasí jedinečná a díky umu technologů skvělá. 

  • 2014 deštivý podzim - výrazná mineralita spojená s botrytickými tóny - projev vína byl až s jodovým akcentem
  • 2015 slunný a teplý podzim - vyzrálá a harmonická vína s typickým minerálním terroir
  • 2016 jarní mráz a letní deště - redukovaná sklizeň dala vínům výraznější charakter a bohaté kyseliny i extrakt
  • 2017 slunný, teplý podzim s dešťovou přeháňkou - odstartoval na vinici růst Botrytis cinerea, která vína zahustila a dala jim jedinečný charakter přírodně sladkých

 Závěrem

 Jako každý rok je na co se těšit. Až budou všechna další vína připravená a vyběhnou na trh, jistě vás budeme informovat v našem newsletteru. Pokud ještě kampaň neodebíráte, můžete se k ní přihlásit na hlavní stránce dole.  

Pokud máte zájem vidět vše na vlastní oči a třeba i něco ochutnat, můžete se do vinařství stavit 30.6. od 10 do 17 hodin během dne otevřených dveří.


Napsal:

Jakub Adámek, 24. 4. 2018

Jakub se stará se především o to, abyste měli dobré víno ve sklenici. Jezdí na degustace, ochutnává, jedná s vinaři a vybírá, která vína vám nabídneme. Vínem se profesně zabývá od roku 2001, kdy s otcem otevřeli vinotéku v Brně. Pořádá řízené degustace, výstavy vín a věnuje se osobním konzultacím, školení a doporučováním vín.


zpět na výpis článků 

Máte zájem o zaslání newsletteru?

Chcete být infomováni akcích a novinkách? Abychom Vám mohli newsletter zasílat, potřebujeme váš souhlas se zpracováním osobních údajů (zde pouze e-mailová adresa). Souhlas udělíte vložením e-mailu a kliknutím na tlačítko. Všechny detaily i vaše práva zde.

Sledujte nás:

S láskou k vínu provozuje

Krobelus s.r.o.
Masarykova 118, 664 42 Modřice
IČ: 262 66 245

 Zobrazit na mapě

Obchodní podmínky • Reklamační řád • Osobní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2017 - design 321design
360° produktová fotografie MOD4.cz
E-shop Reperio

 

NAHORU