Vinařství

Vinařství roku 2017

8. ročník soutěže Vinařství roku vyhrála firma Víno J. Stávek z Němčiček. Za rámeček si tak může dát již 2. vítězství v této prestižní soutěži.


Jakub Adámek Jakub Adámek, 24. 1. 2018
Vinařství roku 2017

Slavnostní vyhlášení této soutěže proběhlo 18. ledna v Brně v areálu BVV. Večerem provázel Marek Eben, který uvedl všechna nominovaná vinařství ve třech kategoriích: malá, střední a velká vinařství.

Nominace

Účelem soutěže je posoudit komplexní náhled na vinařství. Hlavní roli nehraje jen kvalita vína, ale i fakt, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Mezi 10 favoritů se dostaly tyto vinařské domy: Víno J. Stávek, Jakub Šamšula – vinařství, Vican rodinné vinařství s.r.o., Vinařství Škrobák, Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla, Gotberg, a.s., Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice, a. s., Nové vinařství, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Výsledky

Celkovým vítězem v klání o titul Vinařství roku 2017 pořádané Svazem vinařů ČR se stalo vinařství Víno J. Stávek

 

Prozkoumejte nabídku vinařství Víno J. Stávek

stávek baner

Podruhé se tak stalo vinařství Víno J. Stávek i vítězem v kategorii malé vinařství. Minule v roce 2015.

Kategorii střední vinařství vyhrálo vinařství z Nových Bránic Trpělka & Oulehla, známé také pod názvem Regina Coeli.

Mezi největšími vinařstvími zvítězila firma Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice.

Enolog roku 2017

Součástí vyhlašování je i kategorie určená mladým (do 40 let) nadaným enologům „Korunní – Enolog roku 2017". Tento titul si odnesl Ing. Petr Hloušek z vinařství Víno J. Stávek.

Další udělené ceny

„Počin roku 2017“ získal Jihomoravský kraj za zřízení a podporu Centra Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích.

„Cenu prof. Viléma Krause, CSc.“ za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství obdržel Ing. Petr Ackermann, CSc., specialista ovocnářství, zahradnictví a ochrany rostlin.

komplexním posuzování vinařských společností – nejen na základě kvality vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Napsal:

Jakub Adámek, 24. 1. 2018

Jakub se stará se především o to, abyste měli dobré víno ve sklenici. Jezdí na degustace, ochutnává, jedná s vinaři a vybírá, která vína vám nabídneme. Vínem se profesně zabývá od roku 2001, kdy s otcem otevřeli vinotéku v Brně. Pořádá řízené degustace, výstavy vín a věnuje se osobním konzultacím, školení a doporučováním vín.


zpět na výpis článků 

Máte zájem o zaslání newsletteru?

Chcete být infomováni akcích a novinkách? Abychom Vám mohli newsletter zasílat, potřebujeme váš souhlas se zpracováním osobních údajů (zde pouze e-mailová adresa). Souhlas udělíte vložením e-mailu a kliknutím na tlačítko. Všechny detaily i vaše práva zde.

Sledujte nás:

S láskou k vínu provozuje

Krobelus s.r.o.
Masarykova 118, 664 42 Modřice
IČ: 262 66 245

 Zobrazit na mapě

Obchodní podmínky • Reklamační řád • Osobní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2017 - design 321design
360° produktová fotografie MOD4.cz
E-shop Reperio

 

NAHORU